La multi ani, domnule Florin Piersic ! Ce-as putea scrie eu despre un artist care, si daca ar vorbi incontinuu 24 de ore, tot nu te-ar plictisi ?
Stiu ce. Si pe scurt. Daca reusesc.
Singura mea experienta Buftea se numeste Florin Piersic. Studiourile aveau nevoie de o persoana vorbitoare de limba franceza, si cum-necum, m-au ales pe mine. Trebuia sa-l "invat" pe dl Piersic sa pronunte impecabil cateva replici dintr-un film (al carui nume nici macar nu mi-l mai amintesc, atat de "implicata" n-am fost in proiectul respectiv !!). Zis si facut. Odata problema rezolvata, "coletul" (adica eu) trebuia livrat la domiciliu. Si cine altcineva sa-l livreze, daca nu Florin Piersic, cu masina lui proprie si personala ? Mult mai tarziu am inteles eu de ce se holba lumea la noi la semafoare si pe strada. Pe vremea aceea insa, eu eram o dulce copila si singurul meu gand era la dragutul meu de-atunci... Si Brad Pitt daca ar fi fost in masina aceea, si tot nu ar fi contat:) O ciocoflendera !
Florin Piersic alaturi de baietii lui, Florin Piersic Junior si Daniel.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu