Mai, eu am tot timpul matele-n liturghie, asa ca ieri hotararam, mutual si de comun acord, s-o punem de-o galeta. Galeta zis-am, nu galera. Daca am poze ? Sigur ca am. Dar m-am facut a dracului, precum gospodina lui Arghezi, si nu postez nimic.
Ok, si care e scopul acestei expuneri? Pai, voiam sa scot in evidenta ca eu mananc, de obicei, numai nutret, iar dupa regalul de ieri, cred ca nu ma mai ating de mancare fro saptamana.
Galeta ? Adica "galette", un fel de clatita frantuzita.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu