Si pentru ca a venit toamna....avem Concurs!!! Castiga un tort si un abonament la ziarul Anuntul de UK .Compune o poezie care sa contina urmatoarele cuvinte: "toamna" "ploaie" "iarba" "soba" "bani" "dans" "soacra" "noapte"
Poezia care va aduna cele mai multe like-uri pana maine seara la ora 11pm, va castiga marele premiu
Asa-zisele stihuri cu care participat-am eu la concursul de mai sus:
1. Introducere
Fruntea sus, boier Bibescu.
Nu toti suntem Eminescu.
Eminescu de am fi,
Nu am arde-o singuri cuc,
Pe un site, numit Feis`buc.
2. Cuprins
Noapte.
Toamna-n vie,
Ploaie-n glie.
Iarba-i uda,
Soba-i de gheata,
Pe-aici,
Doar vant si ceata.
Bani is` ioc,
Vai si-amar
De-al meu noroc !
Soacra zile negre-mi face,
Eu citesc "Razboi si pace",
Ca sa-i fac nervii potroace.
Baby, baby, cat suspans !
My darling, te fac-un dans ?
3. Epilog
Ce am eu nu-i poezie.
Sunt doar vorbe scrise-n graba,
Ca sa pap un tort gramada.
Ce ma distreaza ! Oamenii imi dau like si apoi si-l iau inapoi. Si cica nu se merge pe cumetrii ! Ca si cum eu as fi participat pentru premiu...
Verdict
Voturi el o adunat,
Premiu` l-o adjudecat.
Merita felicitat.
Hai noroc si la mai mare !
Ionut, scrie-n continuare !
Chiar de-s versuri la-ntamplare.
Ai umor, ceri consacrare. :)
(Si ai fost si gentleman,
"Laicuri" dat-ai, cu-antren.
Eu fair play-ul ti-l intorc,
Dar cu gandul tot la tort.) :)))
Felicitari, Ionut !
"Laicuri" fiindca voi mi-ati dat,
Eu va zic multam, curat.
Si concursuri de-or mai fi
Ne-om mai tine de "prostii",
Si-om mai scrie poezii !
Va multumesc tuturor si-i felicit cu drag pe cei ce s-au incumetat sa ia parte la aceasta provocare. :)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu